Jadymy Fedrować – rozpoczęcie sezonu 2013

Jadymy Fedrować – rozpoczęcie sezonu 2013

Sezon zlotowy czas zacząć! 

Większość „graczy” organizujących zloty w 2013 roku odkryła swoje karty. Większość organizuje jeden zlot w przeciągu roku. Ale nie my. My organizujemy trzy, każdy w innej części Polski! Możecie o tym poczytać na forum.

Z Vw-oldschool.pl  zawsze staraliśmy się skupiać nie tylko na autach, lecz także na „poznawaniu” Polski. W tym sezonie nie będzie inaczej.

Na początek…rozpoczęcie 😉

Rozpoczęcie na Śląsku, więc głos oddajemy Ślązakom. Jeżeli ktoś martwi się, że nie zrozumie ani słowa, może poczytać przekład na forum. W tym samym temacie można się od razu zapisać.

Jadymy Fedrować – rozpoczęcie sezonu na Śląsku – 13.04.2013.

Baby a Chłopy, jako że momy nowy rok to trza go jakoś napocznyć. Nalepi jakby me se cuzamen do kupy kajś pojechali, coś obejrzeli i poasili se coście to bez ta zima w autach poonaczyli. Tak tyż myśla że najłacni bydzie do nas na Ślonsk przijechać. Wszandzi już autobany porobili to nie bydzie wom drzić o zola… no nomo yno trocha.

Jak żeście som ciekawi co my wymyślyli żeby otworzyć tyn sezon to słochejcie…

Nejprzod spotkomy se w Zabrzu kole zabytkowej kopalni Guido wele 9:32 w sobota 13 kwietnia cobyście mieli czas przijechać. Zjadymy szolom na poziom 320 ale yno ci co nie som jakoś tak fest chorzi ani dzicka co majom myni niż 6 lot, Ci bydom musieć jechać na 170 i oglondać to co je na gorze ale i tak se opłaco.

Jak już se pobawimy to pojadymy se na obiod bo kole połednia to już bydzie Wom w brzuchach burczeć. Jak już sam bydziecie to dostaniecie objod rychtyk ślonski. Bydzie rolada, bydom kluski i modro kapusta a do tego komport. Jak kery nie chce jeść miynsa to jest tako opcja żeby nie jeść rolady, jo moga zjeść dwie. A żebyście nie myśleli że to kajś bydzie w restałracyji jedzone, ni, pojadymy do salki fojerwery w Jankowicach kaj nom nawarzom baby ze wsi a tak dobrze to nikaj nie pojycie…

Potym pojadymy sarom drogom co jom jeszcze Kajzer Wiluś kozoł zrobić, nie bojcie se, asfalt już połozyli. Ale droga je o tela fajno że szłoa wele starej granicy. Richtig wele. Same zakrynty… I tom drogom przejadymy aż do inkszej gruby, tyż zabytkowej, je to zabytkowo kopalnia Ignacy w Niewiadomiu. Je tam najstarszo w celkiej Europie dampfmaszina co robiła na grubie. Już nie robi bo gruba nie ferduje ale mogymy se jom nawet pomacać i pomyśleć jako to wszystko fungowało bez sztromu, gruba fedrowała wongel, wongel se ciepało do pieca i wiyncyj wongla se wyciongało… Jak kery bydzie chcioł to na sichtturm moge wylyźć, yno że od razu godom szole tam ni ma i trza po trepach deptać a je ich trocha.

Na som wieczor pojadymy na ognisko i pokoża Wom kaj bydziecie spać. Pojadymy zaś drogom Kajzera Wilusia nazot do Szymocic. Fane te hałupki majom… jak kery bydzie chcioł spać a jak chcecie sie bawić to je plac na fojerka.

 

Jeżeli ktoś się zastanawia, czy warto przyjechać na zloty vw- oldschool, zapraszam do galerii na naszej www, oraz do obejrzenia relacji video z KRK.

Kraków 2011

 

Kraków 2012

0 Comments on “Jadymy Fedrować – rozpoczęcie sezonu 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*