KNEDLIKI – oldschoolowy zlot główny 22-24 lipca w Racibórzu

KNEDLIKI – oldschoolowy zlot główny 22-24 lipca w Racibórzu

Racibórz to raczej miejscowość wpisana umownie. Jak by wyglądało jakbym wpisał nazwę miejscowość gdzie będziemy spać, Zlot główny w Nędzy?

Wiemy, że czekaliście na tę informację z niecierpliwością i odkładaliście grosiki do słoika, żeby tylko się u nas pojawić. Nie zawiedziemy Was… mam nadzieję…
Zlot będzie oficjalnie 3 dniowy, więc planujcie już wolne!

Obrazek

Przystępując do konkretów… zaczynamy od środka.
W sobotę 23 lipca pojedziemy sobie do Czech, a konkretnie do Ostrawy. A jeszcze konkretniej to tu:

Obrazek

Dolne Vitkovice – to unikalny obszar w skali światowej w centrum Ostrawy, gdzie w latach 1828 aż 1998 wydobywano węgiel i produkowano surówkę żelaza a obecnie można sobie z przewodnikiem zobaczyć jak to się to żelazo robiło, wpuszczają nawet do pieca… wygaszonego… i wypuszczają z niego też. Jest co oglądać i jest co zwiedzać.

Jedna malutka uwaga… Czeska Policja nie lubi promili w wydychanym powietrzu (nie wiedzieć dlaczego) i wystających kół… więc jak ktoś ma jedną z dolegliwości (lub obie) to proponujemy zabrać się z kimś kto ich nie ma, żeby nie było problemu bo lubią dawać jakieś zakazy wjazdu do Czech i jak na Chorwację pojedziecie?

Następnym punktem Wielkiego Zlotu będzie OBIAD (szybko bo około 13:30-14:00) Na obiad miały być knedliki ale z powodu cięcia kosztów uprościliśmy proces gotowania. Knedle robi się z ziemniaków więc będą ziemniaki, gulasz na knedle z karczku, więc będzie karczek, a do tego kilka surówek i coś do picia. Oczywiście dla wegetarian będzie karczek wegetariański…

Po obiedzie pojedziemy dla odmiany do działającej fabryki
Obrazek
RAFAKO S.A. dostarczyło kotły dla niemal wszystkich krajowych elektrowni zawodowych oraz setki jednostek dla energetyki przemysłowej w Polsce i produkują podzespoły do elektrowni jądrowych. Nie każdemu daje się tam wejść, a co dopiero wyjść… Ale nam się uda! I podobno znów ma być poczęstunek…  ale to na razie informacja nieoficjalna.

Wieczorem – Ognisko, kiełbasy, kobiety i śpiew… w ośrodku Aquabrax, kto był na fedrowaniu wie, kto nie był nie będzie żałować. W cenie mamy dostęp do basenu więc badejki należy zabrać.

Niedziela rano to oczywiście śniadanie na wypasie, maślanka i suchy chleb, każdemu według potrzeb.

Potem konkursy, rzuty, nagrody, jęki rozczarowania i całusy prezesów.

Taki zestaw standardowy będzie kosztować około 160 zł za osobę. powiedzmy +-10… zł nie osób… i raczej += podejrzewam że – nie.

Ale po niedzieli jest przecież PIĄTEK, Piąteczek, piątunio…

Jeśli ktoś z Was zapragnie przyjechać w piątek, tak o na długi weekend to mamy specjalną atrakcję. Tam, takie stare jakieś auta wynajęliśmy, jakiś kawałek toru i będzie można się pościgać :mrgreen:

Obrazek

W cenie oczywiście  nocleg w Aquabrax. Ognisko, kiełbasy, kobiety i śpiew…

Taki zestaw rajdowca będzie jednakowoż droższy, bo 260 zł od osoby.

Uwag kilka – przeczytajcie je dokładnie

 • W piątek zaczynamy około 14:00
 • W sobotę zaczynamy około 10:00
 • Ognisko, kiełbasy,nocleg, bilety wstępu, kosz Wrak Race, śniadania, obiady zapewniają organizatorzy. Kobiety i śpiew muszą zorganizować uczestnicy.
 • Proszę brać czeską policję na serio, może śmiesznie mówią ale konsekwencje nie są śmieszne.
 • Dla osób z namiotami zniżka o 15 zł za nocleg. Oczywiście jeżeli będą spać w namiocie. Samo posiadanie namiotu nie uprawnia do zniżki.
 • Dzieci śpiące z rodzicami i jedzące obiad na kolanach jedzą i śpią za free, jednakże wstęp do Vitkowic będzie kosztował jakieś 30 zł.

 

CENNIK

 • Pełna opcja: Piątek, sobota, niedziela z noclegiem 260 zł
 • Pół opcji pełnej: Piątek, sobota, niedziela z namiotem 220 zł
 • Standard: Sobota, niedziela z noclegiem 160 zł
 • Standard budżet: Sobota, niedziela z namiotem 140 zł.
 • Blisko mieszkam: Sobota, niedziela bez noclegu 80 zł.
 • Na głodnego: samo ognisko 40 zł.

 

Niezbędne linki:
FORUM
FORMULARZ ZAPISÓW
FACEBUK

Wszelkie aktualności będziemy wrzucali na FB i na forum vw-oldschool.pl. Jeśli chcecie być na bieżąco – trzymajcie rękę na pulsie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*