Konkurs z 3M!

Konkurs z 3M!

Pozostało już tylko kilka dni do oficjalnego rozpoczęcia sezonu vw-oldschool.pl i pora wybudzić auto z zimowego snu. Za oknem wiosna „pełno gembo”! Ostro przygrzewające słońce i temperatura grubo powyżej 10 stopni zachęcają do gruntownego mycia auta.

Tak mógłbym zacząć ten wpis, gdyby nie fakt, że wiosna o nas zapomniała! Gdyby faktycznie pogoda była taka, do jakiej nas wiosna przyzwyczaiła, sąsiedzi nie spoglądaliby na mnie jak na debila i nie pukaliby się w głowę. Niestety na dworze leży śnieg, temperatura oscyluje wokół zera, a ja muszę znaleźć logiczne wyjaśnienie dlaczego latam z gąbką i szmatką wokół cabrioleta…

Sąsiedzi pewnie mnie nie zrozumieją. Mam nadzieje, że wy zrozumiecie, a jeśli nie zrozumiecie to przynajmniej docenicie. Bo to wszystko dla Was 😉

Ale zacznijmy od początku. Część z Was może pamiętać, że jakiś czas temu chwaliłem się na FB, że udało mi się wygrać zestaw kosmetyków samochodowych od 3M. Konkurs zorganizował Blogomotive, za co jestem mu wdzięczny, bo po raz pierwszy udało mi się coś wygrać (nie licząc kilku zdrapek za 2 zł). W euforii obiecałem, że jak przyjdzie wiosna to przetestuję owe kosmetyki. Przyszła wiosna i żeby nie być gołosłownym zabrałem się za testy.

Z testami był jednak poważny problem. Ci którzy mnie znają wiedzą, że nie należę do osób, które jakoś specjalnie dbają o lakier. Co więcej, mówiąc oględnie, mam go w głębokim poważaniu. Nie chcę, nie lubię myć, męczę się podczas woskowania. Wiem, głupie to! Wsadzić grubą gotówkę w lakiernika, a potem nie pielęgnować lakieru. Taki już jestem, że zamiast na zlocie otwierać bagażnik i wyjmować wiaderka z „Megsem”, wolę otworzyć piwo i pogadać. Dotychczas miałem grube alibi – „nie mam porządnych kosmetyków”! Nadeszła wiosna, kurier dostarczył paczkę od 3M i „całe misterne alibi w pizduu”. Trzeba było się wziąć za mycie.

Żaden ze mnie detailer, dlatego nie będzie tu super zdjęć „przed i po”, opisanych po kolei kroków przywracania głębi lakieru, zdjęć pół na pół itp. W prostych chłopskich słowach napiszę co było fajne, a co nie było fajne. Jak wyglądało mycie auta z półrocznym brudem, prawie że wrośniętym w lakier.

Będzie za to niezwykle „profesjonalne” zdjęcie z kosmetykami, mikrofibrą i pędzelkiem detailera (taki pędzelek to chyba ważny, c’nie?)

Miałem okazję sprawdzić 4 kosmetyki:

 1. Glass Cleaner
 2. Quick Wax
 3. Scratch & Swirl Remover
 4. Performance Finish Wax

A sprawiły się one tak… Nie, nie będę Was bawił teraz wynikami testów.
Napiszę o konkursie, który w swojej wspaniałości zorganizowaliśmy dla Was razem z 3M Autonaprawa. Takie rzeczy tylko na vw-oldschool.pl, a nie u tych innych z garażu 😉

Do wygrania będą 3 zestawy „na bogato” kosmetyków do pielęgnacji auta z serii ”Car Care 3M”. W składzie owych zestawów najprawdopodobniej znajdą się następujące kosmetyki:

 1. Preparat do mycia samochodu (katalog pozycja nr 1)
 2. Preparat do wykańczania powierzchni (katalog pozycja nr 3)
 3. Szybko-działający wosk (katalog pozycja nr 4)
 4. Preparat do czyszczenia kół i opon  (katalog str. 4)
 5. Środek do czyszczenia szyb (katalog str. 5).

Możecie sobie o nich poczytać w ulotce reklamowej.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać? To proste:

 1. lajkujcie profil 3M Autonaprawa na fejsiku
 2. wrzucacie 2 zdjęcia swoich VW z serii „before and aftrer” (po polsku: przed i po). Interpretujcie to sobie tak  jak chcecie. Ważne żeby było widać zmiany w aucie.
 3. umieszczacie je na profilu 3M Autonaprawa, lub vw-oldschool.pl
 4. czekacie
 5. kiedy się doczekacie zostaną rozdane nagrody. O jednej decyduje 3M Autonaprawa, o drugiej vw-oldschool.pl w postaci Prezesów, a o trzeciej Wy – zrobimy ankietę na blogu i sami zadecydujecie kto ma dostać nagrodę.
 6. zdjęcia możecie wrzucać  do 21.04.2013, do końca dnia. Uwaga, przedłużamy termin zakończenia do 28 kwietnia !!!
 7. wyniki konkursu ogłosimy w przeciągu tygodnia od zakończenia konkursu.

A teraz słów kilka o naszym dobroczyńcy- firmie 3M Autonaprawa. 3M oprócz tego, że produkuje kosmetyki samochodowe, artykuły biurowe, czy też staf przydatny w każdym domu, zajmuje się też produkcją wszelkiej maści produktów przydatnych podczas lakierowania i napraw blacharskich. Coś czuję, że to Was najbardziej zainteresuje 😉 Mimo iż każdy z Nas jest wybitnym specjalistą w kwestii wszelakich napraw starych VW i zna się na wszystkim, to może się tam dowiedzieć kilku praktycznych ciekawostek. 3M prowadzi profil na FB i aktywnego bloga, myślę że warto tam zajrzeć od czasu do czasu. Ja zaglądam! I wcale nie dlatego, że często organizują konkursy z nagrodami 😀

Późno już jest, a ja jestem zmęczony testami, więc kończę i życzę powodzenia.

Dorzucam też kilka profesjonalnych zdjęć z pędzelkiem detailera.

 

 

0 Comments on “Konkurs z 3M!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*