Rozpoczęcie sezonu 2016 – Świdnica

Rozpoczęcie sezonu 2016 – Świdnica

Niektórzy jeszcze w proszku, ale wielkimi krokami zbliża się sezon 2016 i czas podać Wam „kalendarz” zlotów vw-oldschool.pl

Ale wcześniej kilka słów na temat zeszłego roku. Rok 2015 był specyficzną sinusoidą. Z jednej strony pobiliśmy rekord frekwencyjny w PZ, zorganizowaliśmy zlot w Wawie do której wcześniej nie zawitaliśmy, mogliśmy pochwalić się kilkoma fajnymi produkcjami filmowymi a drugiej wiemy że mieliście zastrzeżenia do organizacji. Okazało się, że śniadania nie były ciepłe, noclegi nieogrzewane, organizacja czasami kulała a nie wszystkie atrakcje były tak atrakcyjne jak przypuszczaliśmy że będą. Padło stwierdzenie, że gdzieś uleciała ta atmosfera oldschoola. Wszystkie te uwagi przyjęliśmy do wiadomości i postaramy się z nich wyciągnąć wnioski.

  1. Pierwszy i w mojej opinii najważniejszy jest taki „nie ma co się silić na jak największą frekwencję”. Nie ma sensu bić się o 100, 120, czy 150 uczestników. Lepiej jak przyjedzie 60 – 80 i każdy będzie zadowolony. Przy większych liczbach organizator lata jak z pieprzem i nie ma żadnej przyjemności z uczestnictwa w zlocie.
  2. Kolejnym jest częstotliwość zlotów. padły głosy, że uczestnictwo z zlotach jest za drogie, dlatego od przyszłego sezony będą tylko 2 zloty w roku. Przynajmniej jeden z nich będzie 3 dniowy.
  3. Wniosek numer 3 to odpowiednio wczesne informowanie o zlotach, aby każdy mógł sobie wziąć urlop, zacząć odkładać pieniądze itp.

W tym roku zloty odbywają się:

  1. rozpoczęcie w  Świdnicy – 16-17 kwietnia
  2. główny na Śląsku u Thomasa i Nigola – 22-24 lipca
  3. zakończenie w Trzciance (WLKP) – przełom września i października


Więcej wniosków nie pamiętam, ale obiecuję poprawę i przystępuję do najważniejszego – info o rozpoczęciu 😉

Niektórzy jeszcze w proszku ze swoimi projektami, ale sezon zbliża się wielkimi krokami. W sezonie 2k16 zawitamy na Dolny Śląsk. Jak zawsze będzie ciekawie, więc wypisujcie wnioski urlopowe na 16-17 kwietnia!
W związku z tym, że organizator, czyli miszi zrobił w końcu swapa, to będzie trochę jeżdżenia! Trochę pozwiedzamy, trochę pobłądzimy a na końcu poupalamy po górskiej drodze jak na W-See ;)

Ale od początku!
Nie ma to tamto, wstajemy rano bez gadania i jedziemy, żeby o 9 dotrzeć do Świdnicy nad zalew Witoszówka.

Obrazek

Parkujemy, witamy, organizujemy i o 10 ruszamy dalej!
Jedziemy sobie kawałeczek żeby zobaczyć pierwsze stare żelazo w muzeum broni
Podobno mają taki eksponat, ale spokojnie dowodów nie zabierają ;)
ObrazekPo wystrzałowych atrakcjach dostaniecie tajemnicze zadanie, które będzie punktowane i nagradzane. Niestety nie możemy ujawnić co to będzie, bo zepsujemy niespodziankę!
Obrazek

Jak już wszyscy się wyrobią to teleportujemy się do atrakcji głównej!

Obrazek
O tym, że będzie zwiedzanie nawet nie ma co wspominać, ale będziemy jeździć pociągiem! Czujecie to? Specjalnie dla nas odpalą starą ciufcię! Jak się bawić to się bawić!
Obrazek

Po takich atrakcjach trzeba coś wrzucić na ruszt. Wiadomo, że dużo jemy, więc obiad będzie po królewsku – chyba, że ktoś jest wege to trudno ;)
No i do ośrodka… A po drodze Przełęcz Tąpadła– obiecane upalanie (oczywiście zgodnie z przepisami RD) Idealnie równy asfalt na górskiej krętej drodze- bajka. W tym miejscu uważajcie, bo tu swojego żywota dokonał 1.6D ;)

Obrazek

Wieczorna impreza, wino, kobiety i śpiew jak zwykle w fajnym ośrodku z dala od cywilizacji.

Obrazek

Ze względu na ośrodek liczba miejsc jest ograniczona i nieprzekraczalna!!!
Do dyspozycji mamy cały ośrodek czyli 88 miejsc. 62 miejsca ogrzewane z łazienką, reszta bez ogrzewaniao standardzie noclegu decyduje kolejność wpłat!

Jak zawsze jest możliwość beforu- w tej sprawie walcie do misziego!
Dla ochotników spacer w niedzielę! Po zakończeniu spraw zlotowych, wyruszamy spacerkiem na Ślężę- świętą górę słowian! Dojdziemy pod sam maszt!

Obrazek

Są 3 główne warianty zlotowe:
1. Z beforem w piątek- 190zł (śniadanie w sobotę we własnym zakresie)
2. Standard- sobota+niedziela- 150zł
– Wlepy zlotowe i dyplomy dla tych co zasłużą
– Bilety do muzeów
– Sobotni obiad
– Sobotnie ognisko
– Nocleg z soboty na niedzielę
– Niedzielne śniadanie
3. Sama sobota bez noclegu, ale ze zwiedzaniem, obiadem i grillem- 100zł

Koszulki płatne osobno- info bliżej zlotu
Zapisy przez formularz
Więcej informacji na forum
lub na FB

A tymczasem kończcie SWAPY, korygujcie lakiery, polerujcie ranty bo lubimy świecące! Niech moc będzie z Wami ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*